איזה לקוח אתה?

איזו לקוחה את?

 

זה שאומר, לא מבין בזה, סומך עלייך!

זה הלקוח שסומך עלי במאה אחוז, הוא גם מאמין שאין לי בעייה לקרוא מחשבות. מכיוון שכך הוא לא מסביר מה הוא רוצה, מתי ולמה. הוא סגור על זה שאני אבין הכל לבד. השליח שלו מגיע בלי התראה מוקדמת ומעיף מעטפה עבה מהשער עד דלת הכניסה, זו טסה מעל הכלבה הצמאה לדם שליחים ונוחתת בחבטה מרשימה על סף הסטודיו.
במעטפה יש תדפיסי טבלאות, תמונות  ושרטוטים ואני מוזמנת להסיק שמדובר בקטלוג טכני רב עמודים, צבעוני ומורכב במיוחד. אין הנחיות, אין הזמנת עבודה, אין רמזים, יש רק דדליין לאתמול. בשתיקתו הרועמת אומר הלקוח שלי, בחיאת אושרית, אין לי זמן להתעסק בזה, תסתדרי עם זה לבד.
בסיטואציה הזו אני חשה יותר מתמיד בצורך להציע את המיטב. הלקוח הרי סומך עלי.
לזכותו יאמר שעד כה הוא היה מרוצה ואפילו מרוצה מאד מהתוצאה. הוא מעריך את העבודה שלי ולא שוכח להחמיא לי על השרות הטוב. במוקדם או במאוחר תנחת עוד מעטפה כזו על מפתן הסטודיו.

על מה לא נוותר בשביל סיפור טוב. ועל ההזדמנות לרמוז כמה שנות נסיון מאחורי :), נכון, פעם היה שליח והיו מעטפות. גם הכלבה הצדקת ששיחרה לירך עסיסית של שליח כבר לא בין החיים. היום זה עשרות קבצים במייל, בדרופבוקס ובכל דרך אחרת בה אפשר להעביר ערימה מבהילה של חומרים.

 


זה שמעצב בעצמו ורואה בי יד מבצעת

יש לי  לקוח אחר שלא סומך עלי ולא על אף אחד. הוא מזמין עיצוב גרפי לגלויה למשל ומכתיב שהרקע יהיה ירוק, המסגרת אדומה, הכותרת חייבת להיות צהובה ובתחתית תעמוד פרה סגולה עם כוכבים. כמובן שאני מקצינה את הסיטואציה אבל הדוגמא תואמת למציאות בה הלקוח מעצב בהבל פה ומשאיר בידי את הביצוע. באחת הפעמים הלקוח היה כל כך נחוש ועקשן שחרקתי שיניים ועשיתי בדיוק מה שהוא דרש. התוצאה הייתה מזעזעת. אמרתי לו שכבודו במקומו מונח אבל קרדיט שלי לא יהיה על העיצוב הזה. באופן מפתיע דווקא ההכרזה הזו השפיעה עליו יותר מכל טיעון מקצועי שעלה במהלך העבודה המשותפת, והוא הניח לי להכין הצעה משלי. זו בסופו של דבר אחרי כמה שינויים מצדו היא התקבלה על דעת שנינו וירדה לדפוס.

שביעות רצונו של הלקוח מהעיצוב חשובה מאד. הוא זה שיחייה עם התוצאה ואני כמעצבת רוצה שיעלה לו חיוך של נחת על הפרצוף כל פעם שהוא רואה את העיצובים שלי. מהסיבה הזו אני לא משכנעת ולא לוחצת על לקוח שמהסס. אני מחפשת בסבלנות את העיצוב ששנינו נהיה שלמים איתו. כזה שאני אשמח לחתום עליו והלקוח יהנה ממנו לאורך ימים. יחד עם זאת תרשו לי להציע....  פניתם למעצבת? אל תעצבו במקומה. תנו לה לעשות את מה שהוא יודע ותרוויחו.

Osh-Design

אושרית ויבורסקי, עיצוב גרפי והקמת אתרים

אושרית ויבורסקי -  הקמת אתרים ועיצוב גרפי

Enter your text here

Enter your text here

אושרית ויבורסקי  |  עיצוב גרפי והקמת אתרים  |  077-7510755   |   050-3320400  |    oshrit@017.net.il

שלח

This field is required.

תודה על פנייתך

המייל נשלח בהצלחה

This field is required.

This field is required.

This field is required.

צרו קשר

סטודיו אושרית  - בקרו בדף שלי